top of page

שפע תזונתיכמעט כל מי שנכנס אלי לקליניקה בחודשיים האחרונים שמע אותי מדברת על שפע תזונתי.

אפילו כבר כתבתי בבלוג בעבר (ראו פוסטים מקושרים)

על זה שצריך לאכול את צבעי הקשת,

ולשים לב לא רק לכמות אלא לצבעים.

אבל לאחרונה, התחלתי להסתכל על זה מזווית חדשה. זה הכל התחיל כששמתי לב שיש לי נטייה לקנות כל שבוע את אותם הפירות והירקות, אתם יודעים, אלו שאני לא צריכה לחשוב על מה לעשות איתם.

הרבה מטופלים אומרים לי שהם אוכלים כל יום סלט, אבל שכל יום זה אותו הסלט.

אז התחלתי לחשוב על כל השפע התזונתי שאנחנו מפספסים ככה!

ואז החלטתי לבדוק רעיון חדש.

חשבתי על זה, שאם אנחנו אוכלים 21 ארוחות בשבוע (שלוש ארוחות ביום, שבעה ימים בשבוע), אין סיבה שאני אוכל פחות מ-21 סוגים שונים של פירות וירקות מדי שבוע, סוג אחד עם כל ארוחה זה לחלוטין לא בטווח המופרך.

למען היושרה, אני אציין שמיד אחרי שהמחשבה הזו עברה לי בראש, המחשבה הבאה אחריה היתה- בחיים אין סיכוי שאני אוכלת מגוון כל כך רחב.

אז מאחר ואני אני, מיד לאחר המחשבה השניה, התחלתי לעשות רישום מדויק של כל סוגי הפירות והירקות שאני אוכלת למשך שבוע. סיפור אמיתי -לא יצאתי מגדרי או עשיתי שום קניה חריגה של מוצרים חריגים אצלי, למעשה, לא הלכתי לסופר בכלל באותו השבוע (אל תשפטו אותי, גם לכם יש שבועות כאלו), כלומר שהמגוון הזה כולו היה אצלי בבית מהקניות שעשיתי לפני שהחלטתי לספור את כל הסוגים השונים.

תוך שלושה ימים הגעתי ל-21 סוגים שונים של פירות וירקות. עד סוף השבוע, היו ברשימה שלי 32.

אמנם חלק מהמגוון כולל כמה דברים מוזרים שאני מגדלת בעצמי (כמו גזרים ב-3 צבעים שונים וכמה סוגי חסה), אבל אני מבטיחה לכם שעדיין תופתעו מכמה ירקות ופירות לא נכללו ברשימה שלי...

 

ירקות: מלפפון, גזר כתום, חסה אמריקאית, אבוקדו, קישוא, דלורית, שום, פלפל צ'ילי, שעועית ירוקה, תירס, חסה אנגלית, תפוחי אדמה, אפונת שלג, אפונה, גזר צהוב, גזר כתום, חסה ערבית, עגבניות, קייל, סלק, כרובית, כרוב.

פירות: קיווי, תמרים, פסיפלורה, קוקוס, גוג'י, תפוח, אגס, תפוז דם, אפרסמון, תפוז.

 

תחשבו על כמה גדול המגוון של דברים שלא אכלתי בשבוע הזה! עכשיו זה נראה הרבה יותר פשוט להגיע ל-21, נכון?

לא כללתי פטריות, ברוקולי, באק-צ'וי, דלעת, שומר, ועוד בערך מליון ירקות שונים, ובקושי היה לי מגוון של פירות טריים!

בקיצור, כמו שאמרתי כבר בפוסטים קודמים, אם אנחנו רוצים שיהיה לנו שפע של נוטריינטים ששומרים עלינו בריאים וחזקים, אנחנו צריכים לוודא שכל השפע הזה עובר אצלנו בבטן.

קחו לעצמכם משימה לבדוק כמה פירות וירקות אתם מכניסים לגוף במהלך שבוע ואם אתם רואים שזה לא בדיוק מגיע ל-21, שווה שתנסו לעבוד על זה על ידי הוספה של דברים שאתם לא רגילים אליהם בסופר.

זה לא חייב להיות מסובך, אתם יכולים להוסיף מגוון חסות במקום חסה אחת, סלקים בצבעים שונים במקום רק הסלק האדום, ירקות שורש שונים שבקלות נכנסים למרק והילדים בחיים לא ישימו לב, ועוד כמה פירות מעבר לתפוח, תפוז, אגס הרגילים...

כל המרבה - הרי זה משובח!

שיהיה שבוע נפלא :)

Comments


Featured Posts

Recent Posts

Archive

Search By Tags

Follow Us

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page