top of page

איך לוודא שיהיה לכם יום נפלא


בתוך כל ההמולה של החגים, המשפחה, וכל הבלגאן שמגיע עם זה, זה קצת יותר מידי קצת להישאב לתחושת חוסר נוחות ולחץ.

קצת יותר מידי קל לתת לדברים קטנים להרוס ימים שלמים.

אז חשבתי שהיום נדבר קצת על איך לוודא שאפילו אם הקפה של הבוקר שלכם קר, אפילו אם נתקעתם בפקק לא צפוי, ואפילו אם מישהו אמר לכם משהו שממש לא רציתם לשמוע, עדיין יכול להיות לכם יום נפלא...

אז בואו נתחיל בהתחלה. איך הייתם רוצים להרגיש היום?


איך יוצרים יום מושלם

השלב הראשון הוא להרגיש את זה- להרגיש את איך שהייתם רוצים להרגיש במהלך היום, אפילו שאתם עוד לא שם!

זה צריך להיות הדבר הכי חשוב בשגרת הבוקר שלכם! הכוונה שלי היא שאנחנו מבלים הרבה זמן בלקוות ולצפות לדברים, אנחנו כל הזמן חושבים על העתיד ומגשימים אותו לתוך החיים שלנו. תתחילו בלחשוב על הדברים שאתם רוצים ליצור בחיים שלכם? כשאתם יודעים מה הדברים שאתם רוצים, תחשבו על איך תרגישו כאשר הרצון שלכם יתממש?

נניח, ואתם חולמים על מערכת יחסים אוהבת. זה לא מספיק לקוות למערכת יחסים, אני רוצה שתתחברו לרגש שיהיה לכם בתוך מערכת היחסים הזו. דמיינו את ההרגשה שלכם כאשר אהובכם מחבק אתכם, ממש תרגישו את האהבה הזו. חולמים על בית חדש? כיצד הוא יגרום לכם להרגיש? איך תרגישו כאשר אתם מתעוררים בתוך הבית החדש שלכם?

תהיו ממש בתוך הרגע.

אז איך אתם רוצים שהיום שלכם יראה? האם אתם רוצים יום מלא השראה? יום מנוחה? יום של צחוק מתגלגל של הילדים? חשבו על היום המושלם שלכם וכיצד תרגישו במהלכו. תתחילו עם להרגיש כמו שאתם רוצים להרגיש.

השלב השני הוא לארגן את סדר העדיפויות שלכם. מהם הדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות היום? והחלק השני של זה, הוא לשאול את עצמכם בכנות- מתי אתם עובדים הכי טוב? האם אתם טיפוסי בוקר? האם בבוקר אתם עוד איטיים, אבל אחרי ארוחת הצהריים אתם לגמרי בעניינים? כל אחד הוא קצת שונה. אני טיפוס של בוקר, ואני תמיד אהיה יותר חדה בבוקר מאשר בערב. עכשיו שיש לכם ידע על מתי אתם בשיאכם במהלך היום, ואתם יודעים מה אתם צריכים לעשות, רק נשאר להתאים את שני חלקי הפאזל!

אם אתם בשיאכם בבוקר, תכננו את יומכם כך שהדברים החשובים ביותר ביומכם ייעשו בבוקר!

אל תשאירו את הדברים החשובים ביותר עבורכם לשעה שבה אתם לא בשיא. בשעות האלו שאתם עדיין מחכים להתעורר, תעשו את הדברים שהם פחות דחופים או פחות חשובים.

טיפ בונוס הוא לא לתת ליום לזרום ולהניח לדברים שנוחתים על שולחנכם להיות אלו הקובעים את סדר היום שלכם, אלא תכננו בבוקר (או אפילו יותר טוב- בערב לפני!) מה הדברים שחשוב לכם לסיים היום, וכמה זמן תשקיעו בכל פרוייקט. נכון, לא בכל סוג עבודה אפשר לעשות זאת, אבל בהחלט לרוב האנשים זה יכול להועיל!

השלב השלישי והאחרון הוא לוודא שאתם משאירים זמן לעצמכם היום. תכננו זמן לפעילות שהיא כיפית ושהיא בדיוק מה שאתם צריכים. יכול להיות שזה אומר בשבילכם זמן לריצה בהרים עם הכלב, יכול להיות שזה זמן לבלות עם הילדים, לראות משחק כדורגל, לבלות עם חברים, יכול להיות שזה אומר זמן לקרוא ספר... תעשו רשימה של הדברים שכשאתם עושים גורמים לכם אושר, ותקפידו כל יום לעשות משהו מהרשימה הזו!

זה כל כך קל לשכוח לתת לעצמנו זמן לשחק, לצחוק, להיות עצמנו ולעשות את מה שעושה לנו טוב! בעיקר אם יש לכם עבודה רצינית במשרד, אתם עשויים לשכוח שבפנים אתם עדיין צריכים למצוא זמן לדברים שטותיים וכיפיים, רק לשם עצמם.

לא משנה מה הגיל שלנו, בכולנו עדיין יש חלק שרק רוצה לשחק בחוץ כל היום. אז לאפשר לחלק הזה שלנו מקום לנשום כל יום, אפילו אם זה רק לכמה דקות, יכול לשנות את כל חייכם.

אז זהו, זה הכל. שלושה שלבים ליצירת יום מושלם. מחשבה בוראת מציאות, בצורה הפשוטה ביותר.

מאחלת לכם יום נפלא וחג שמח!


תמצאו זמן לעשות שטויות

Comments


Featured Posts

Recent Posts

Archive

Search By Tags

Follow Us

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page